III miejsce Weroniki Kunickiej w biegu na dystansie 1500 m w OGÓLNOPOLSKIM FINALE  LICEALIADY

27 kwietnia 2023 roku Weronika Kunicka zajęła III miejsce w OGÓLNOPOLSKIM FINALE IGRZYSK DZIECI, IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ I LICEALIADY W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Zawody finałowe odbyły się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Ich organizatorem był Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko–Pomorskiego, Kujawsko–Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Bieg odbył się na dystansie 1500 m równocześnie z najlepszymi drużynami żeńskimi wyłonionymi w biegach wojewódzkich. Po nim nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy oraz podsumowanie i dekoracja zawodników LICEALIADY. Za zajęcie miejsc I, II i III w każdej kategorii wiekowej zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Trzecie miejsce w Polsce to ogromny sukces Weroniki, która od czterech lat trenuje w klubie Luks-Start Nakło. Biega natomiast od 8 roku życia. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski. Wierzymy, że tam również osiągnie sukces.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Materiały: Agnieszka Góral