III POWIATOWY KONKURS POEZJI KONKRETNEJ POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY NAKIELSKIEGO

20 kwietnia 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią podsumowano wyniki trzeciej edycji Konkursu Poezji Konkretnej.

Poezja konkretna to kierunek artystyczny łączący elementy poezji i sztuk wizualnych. Młodzi twórcy przedstawili swoje wizje artystyczne w oparciu o znajomość języka niemieckiego.

Tegoroczna odsłona konkursu opierała się na dwóch tematach: media społecznościowe oraz styl życia. Do jej udziału przystąpiło 20 uczniów.

Regulamin zakładał przygotowanie prac dwujęzycznych: polsko-niemieckich.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z powiatu nakielskiego: Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego.

Jury wyłoniło laureatów:

I MIEJSCE – Martyna Wronka – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica

II MIEJSCE – Gracjan Polewczyński – I LO im. Bolesława Krzywoustego

III MIEJSCE – Julia Wojtera – Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego

WYRÓŻNIENIE – Zofia Januszewska – I LO im. Bolesława Krzywoustego

Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom!

Dziękujemy Panu Staroście Tadeuszowi Sobolowi za objęcie konkursu Honorowym Patronatem.

Materiał: zespół germanistek I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego

Zdjęcia: Urszula Dąbrowska