III Szkolny Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim w I LO im. B. Krzywoustego

Tradycyjnie organizowany jest w grudniu. W tym roku odbędzie się 20 grudnia na 6 godzinie lekcyjnej w pięknej , zabytkowej auli naszej szkoły. Konkurs organizowany jest przez zespół germanistek. Opiekę merytoryczną i organizacyjną pełniły panie Rozalia Wencel oraz Anita Marciniak. W konkursie uczestniczy zawsze  duża grupa uczniów, która profesjonalnie przygotowuje i prezentuje  różne kolędy w języku niemieckim wywodzące się głównie z  krajów niemieckiego obszaru językowego. Uczestnicy wzbogacają swoje występy ciekawymi kostiumami oraz grą na instrumentach muzycznych. Oceniane są dobór utworu, prezentacja oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: solistów i zespołów klasowych.

Jury pod przewodnictwem dyrektora I LO Pawła Darula, Anity Marciniak oraz Rozalii Wencel wyłoni zwycięzców. Zgłoszenia przyjmują germanistki.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania i jak zwykle dobrej zabawy.