INAUGURACJA XII EDYCJI LIGI STAROŻYTNICZEJ

Uczniowie naszej szkoły po raz dwunasty zainaugurowali udział w Lidze Starożytniczej na Wydziale Humanistycznym UMK w Toruniu.

Dnia 20 października uczestniczyli w wykładzie pt „Święta religijne w Starożytnej Grecji” prowadzonym przez dr Rafała Rosoła z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykład uatrakcyjniony był ciekawą prezentacją dotyczącą świąt greckich i sposobów oddawania czci bogom. Młodzież poznała pochodzenie wielu obrzędów i zwyczajów występujących w kulturze europejskiej, a mających swój rodowód w antyku.

Na koniec spotkania uczestnicy odpowiadali na pytania związane z wykładem. W wyjeździe edukacyjnym udział brali uczniowie z klasy I prawniczej, I politechnicznej i II prawniczej.

Kolejny wykład akademicki za miesiąc.