Integracja II mh i II ag na spływie kajakowym

W piątek 10 września odbył się spływ kajakowy uczniów klasy II matematyczno-humanistycznej oraz angielsko-geograficznej.

Była piękna, słoneczna pogoda, więc wszystkim humory dopisywały. Przygoda rozpoczęła się w miejscowości Puszcza, gdzie zwodowane zostały kajaki. Droga przez rzekę Orla nie należała do najłatwiejszych. Przyszło nam pokonać niejedną przeszkodę. Nie obyło się bez kąpieli jednej załogi kajaka. Na szczęście pozom wody w rzece nie był wysoki, a słońce dość szybko osuszyło przemoczone ubrania. Po pokonaniu Jezior Czarmuńskiego, Rościmińskiego Dużego i Rościmińskiego Małego, nieco zmęczeni, ale rozbawieni( śpiew i muzyka towarzyszyły nam podczas zmagań z wiosłami) około godziny 13.00 dopłynęliśmy do Stanicy Harcerskiej w  Rościminie. Tam czekało na nas przygotowane już ognisko.

Najedzeni i trochę zmoczeni powróciliśmy do Nakła. Mimo zmęczenia, wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni.

Naszą wyprawę zorganizowały Pani Profesor Justyna Michalska oraz Anita Marciniak. Podczas spływu towarzyszył nam również ratownik i przewodnik turystyki wodnej pan Michał Raczyński. Wyjazd uważamy za bardzo udany. Liczymy, że czeka na nas jeszcze niejedna taka wyprawa!

Weronika Piotrowska, kl. II mh