Inżynieralia na Politechnice Bydgoskiej

9 października uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego z klas II bch B, III bch oraz uczennice fakultetu z biologii wraz z nauczycielkami chemii, panią Aleksandrą Wybrańską oraz panią Lidią Mathews, uczestniczyli w INŻYNIERALIACH organizowanych przez Politechnikę Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Po przybyciu na uczelnię wszyscy zapoznali się z ofertą edukacyjną i różnymi kierunkami studiów. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz uczestniczyć w warsztatach, np. Jak prawidłowo zmierzyć pH gleby?; Jak rozmnożyć rośliny metodą in vitro?

W auli Auditorium Novum uczniów Krzywoustego powitała prof. dr hab. inż. Anna Wenda-Piesik, Dziekan Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii. Po jej wystąpieniu młodzież wysłuchała wykładów: Rozwijaj potencjał w biotechnologii. Twoja droga do sukcesu, Zielarstwo i fitoterapia: zrób karierę w zgodzie z naturą, Zaprojektuj z nami swoją przyszłość – zostań projektantem żywności, Innowacyjne technologie w biotechnologii, zielarstwie i produkcji żywności – prezentacje firm partnerskich. W budynku głównym uczelni zaprezentowało się kilkanaście firm i instytucji współpracujących z Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii.

Wyjazd na INŻYNIERALIA był pełen nowych wrażeń dla uczniów, którzy spędzili niezapomniane chwile w gronie studentów i wykładowców Politechniki Bydgoskiej. Spotkali również wielu absolwentów swojej szkoły, których serdecznie pozdrawiają.

 

Amelia Kubińska, Kamil Tchórzewski, Dominika Rucińska – uczniowie klasy III biologiczno-chemicznej I LO