IV MIEJSCE JUSTYNY TALARCZYK W LIDZE STAROŻYTNICZEJ

Justyna Talarczyk uczennica klasy I politechnicznej I LO zajęła wysokie IV miejsce w Lidze Starożytniczej organizowanej przez UMK w Toruniu. W X edycji Ligi uczestniczyło ponad 150 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Wykłady odbywały się raz w miesiącu przez cały rok szkolny na wydziale historycznym . Tematyka zajęć obejmowała literaturę antyczną, sztukę, filozofię, historię i jej wpływ na kulturę europejską. Spotkania prowadzili wykładowcy akademiccy z UMK, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Z Krzywoustego udział brało 12 uczniów z klasy I prawniczej, II , III prawniczej, I angielskiej i I politechnicznej.

Najlepszy wynik osiągnęła Justyna Talarczyk nagrodzona pamiątkowym dyplomem i nagrodami rzeczowymi.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Lidze.

Inicjatorem wyjazdów na wykłady i opiekunem młodzieży była Pani Violetta Hejza.