Julia Kowalska z Krzywoustego pojedzie na zawody centralne X Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

Znawcy tematyki unijnej ze szkół maturalnych województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się w sobotę 25 lutego 2023 roku w Inowrocławiu na zawodach okręgowych X Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.    Nakielskie I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego reprezentowała Julia Kowalska z klasy 4 matematyczno-humanistycznej.

Zawody okręgowe składały się z dwóch części – pierwsza polegała na udzieleniu odpowiedzi na 40 pytań testowych wielokrotnego wyboru, a druga na rozwiązaniu zadań otwartych. W gronie najlepszych uczniów zakwalifikowanych do części drugiej znalazła się  również Julia.

Po sprawdzeniu prac pisemnych części drugiej Komitet Okręgowy Olimpiady w Inowrocławiu awansował do zawodów centralnych 6 najlepszych uczniów. Wielki sukces odniosła Julia Kowalska, która w czerwcu br. będzie reprezentować Krzywoustego na zawodach olimpijskich najwyższej rangi.

Julii, dziękując za dotychczasowy wkład pracy, gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych na etapie centralnym.

Uczennicę przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.