Julia Urbańska Finalistką Olimpiady Biblijnej

18 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej odbył się XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Do diecezjalnego etapu zakwalifikowało się sześćdziesięciu uczniów z dwudziestu trzech szkół ponadgimnazjalnych, w tym trzy osoby z naszej szkoły: Ania Adamczewska, Julia Urbańska i Krzysztof Biernacki. Nad przygotowaniami uczestników czuwał ks. Robert Lewandowski.

Przed konkursem odbyło się nabożeństwo, w którym wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami, potem  zaś uczestnicy  mieli za zadanie pisemnie odpowiedzieć na czterdzieści pięć pytań testowych, poruszających problematykę biblijną, obejmującą przede wszystkim wiedzę z zakresu dwóch tekstów – Księgi Daniela oraz Apokalipsy świętego Jana. Diecezjalna komisja konkursowa wyłoniła siedmioro najlepszych uczniów, którzy przystąpili do kolejnego etapu, mającego formę ustnej rozmowy . Ostatecznie wybrano trzy najlepsze osoby, wśród nich była Julia Urbańska z naszego liceum. Julia będzie reprezentować nie tylko diecezję bydgoską, ale również I LO  5 oraz 6 czerwca w finale konkursu, który odbędzie się w Niepokalanowie. Nieco wcześniej, gdyż 11 i 12 maja, uczestniczka wraz ze swoim katechetą ks. Robertem Lewandowskim, weźmie udział w Spotkaniu Młodych z Biblią w Częstochowie.

Na zwycięzców finału ogólnopolskiego czekają m.in.: zagraniczne pielgrzymki oraz indeksy na uczelnie wyższe w Polsce.