Karolina Nowak wygrywa wojewódzki finał konkursu Kurs na Horn

Dnia 12 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się finał wojewódzki konkursu wiedzy z historii polskiego żeglarstwa morskiego pn. Kurs na Horn. Miło nam poinformować, że tegoroczna absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego z Nakła, Karolina Nowak została laureatką i wygrała pięciodniowy rejs po Morzu Bałtyckim. Wygranie finału wojewódzkiego otwiera drogę Karolinie do walki o główna nagrodę szczebla ogólnopolskiego tj. opłynięcie pod żaglami Przylądka Horn. Finał ogólnopolski odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Projekt „Kurs na Horn” to program edukacyjno-wychowawczy łączący edukację morską i historyczną z morskim kształtowaniem charakterów. Jest to kilkuetapowy konkurs, w którym należy wykazać się wiedzą o polskiej historii morskiej i dokonaniach polskich żeglarzy kaphornorów. W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział ponad 4000 uczniów.

Uczniowie I LO im B. Krzywoustego z Nakło w programie Bractwa Kaphornowców biorą udział od początku i w styczniu 2019 roku w finale ogólnopolskim obok Karoliny Nowak udział w konkursie wezmą finaliści z poprzednich lat, są to: Maja Senska, Beata Witkowska i Weronika Płaczek. Wszystkie wymienione uczennice swoje żeglarskie pasje rozwijały w Szkolnym Kole Żeglarskim I LO w Nakle, którego opiekunem jest Marcin Kuliński. Serdecznie gratulujemy sukcesów i żeglarsko życzymy „stopy wody pod kilem” a w styczniu POWODZENIA.

Informujemy jednocześnie, że Karolina Nowak nie popłynie w tygodniowym rejsie po Morzu Bałtyckim, ponieważ aktualnie przebywa na pokładzie żaglowca  Dar Młodzieży i bierze udział w Rejsie Niepodległości dookoła świata.