KLASA POLITECHNICZNA NA OBOZIE

W dniach 12-14 czerwca 2017 roku uczniowie klasy II Politechnicznej uczestniczyli w obozie rowerowo – wodniackim w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pn. VIII żeglarska przygoda – trzymam kurs na wiatr.

Trzydniowa turystyczno – sportowa przygoda rozpoczęła się rowerowym rajdem przez gminę Nakło i Mrocza, z docelowym punktem w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie. Podczas rowerowych zmagań młodzież poznawała zabytki krajobrazowo – historyczne regionu, a rajd dla uczniów poprowadziła instruktor turystyki rowerowej Pani Dominika Turek. Po posiłku regeneracyjnym i zapoznaniu z przygotowaną noclegową bazą dla uczniów, którzy podczas obozu spali w harcerskich namiotach, instruktorzy kajakarstwa przedstawili zasady bezpieczeństwa i zaprosili na krótki spływ jeziorami w kierunku Witosławia. Wieczór pierwszego dnia upłynął pod znakiem zabawy, integracji i wspólnego ogniska.

Drugiego dnia zaraz po śniadaniu obozowicze udali się na spływ kajakowy z Puszcza do Rościmina. Do pokonania mieli ok 9 kilometrów poprzez malowniczy Krajeński Park Krajobrazowy oraz Jezioro Czarmuńskie i Rościmińskie. Po regeneracji sił i wspólnym posiłku organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do zabawy terenowej jaką jest Geocaching. Zasady gry przedstawił i grę poprowadził Łukasz Piotrowski. Zaangażowanie młodzieży i opiekunów sprawiło, że gra dostarczyła wielu emocji i zabawy. Ostatnim akcentem dnia było ognisko a następnie wieczorna projekcja filmu wprowadzającego młodzież w tematykę ratownictwa wodnego.

Środa rozpoczęła się od krótkiej pogadanki nt. ratownictwa wodnego i zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą. Następnie młodzież spędziła czas na doskonaleniu techniki pływania łodziami wiosłowymi. Dzień zakończył się obiadem i powrotną podróżą rowerami do Nakła.

Uczestnicy wzbogaceni o nowe doświadczenia obcowania z naturą, kajakiem, rowerem, zabawą w geocaching przeżyli ciekawą przygodę a organizatorzy pokazali jak można ciekawie spędzić czas wolny.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych osób, które przyczyniły się do realizacji zadania i wsparli pomysł tego typu wypoczynku. Dziękujemy za pomoc Pani Dominice Sobieszczyk, prowadzącym zajęcia instruktorom Michałowi Raczyńskiemu, Dominice Turek, Łukaszowi Piotrowskiemu oraz komendantowi harcerskiej stanicy Panu Krzysztofowi Raczyńskiemu. Opiekę na młodzieżą podczas obozu sprawowali nauczyciele: Agnieszka Michalska, Bogusław Rydzyński i Marcin Kuliński.