Klasy I angielska i I politechniczna- nauka, poznawanie i integracja.

Nasze klasy udały się 4 grudnia 2019 r. do Torunia.

W programie wyjazdu znalazł się wykład dr Zdzisława Preisnera, który jest wykładowcą WSB w Toruniu oraz znanym podróżnikiem. Po zajęciu miejsc w sali wykładowej wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat Islandii oraz obejrzeliśmy prezentację z ostatniej wyprawy pana Preisnera.

Następnie zwiedziliśmy „niewidzialny dom”. Motto „poczuj *zrozum”, które wita zwiedzających wprowadza nas w świat postrzegania rzeczywistości innymi zmysłami niż wzrok. Zwiedziliśmy galerię niewidzialnych obrazów, wzięliśmy udział w warsztatach rysowania w ciemności oraz zwiedziliśmy z przewodnikami „niewidzialny dom”. Pobyt w tego typu muzeum pozwolił nam znaleźć się w świecie osób niewidomych i uwrażliwił nas na ich problemy. Poznaliśmy także współczesne wynalazki, które ułatwiają życie osób niewidomych.

Następnie zwiedzaliśmy Toruń z przewodnikiem. Na trasie zwiedzania znalazł się m.in. Dom Kopernika. Czas spędzony w Toruniu pozwolił nam się lepiej poznać oraz rozwinąć naukowo. Był to dzień spędzony w miłej atmosferze.

Dziękujemy naszym wychowawczyniom, paniom Romanie Jelińskiej i Rozalii Wencel za zaplanowanie programu wyjazdu opiekę podczas wycieczki.

Klasy I oa i I politechniczna.