Klaudiusz Sobczak zwycięzcą konkursu geograficznego w Krzywoustym

W dniach 20 i 27 września 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się dwuetapowy szkolny konkurs geograficzny skierowany wyłącznie do uczennic i uczniów klas pierwszych. Zakres tematyczny obejmował zagadnienia z geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej, regionalnej oraz astronomicznych podstaw geografii. Do konkursu przystąpiła młodzież z klasy 1 angielsko-geograficznej,                                1 matematyczno-informatycznej i 1 humanistycznej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele geografii –  Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Oficjalne ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu miało miejsce 30 września 2023 r. podczas seminarium  turystycznego pn. „Dziedzictwo niematerialne w turystyce na Krajnie”, które odbyło się w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski. Laureatami konkursu zostali: Klaudiusz Sobczak (I miejsce), Jan Mrotek (II miejsce) i Jonatan Stachowski (III miejsce). Ponadto jedna uczennica i trzech uczniów otrzymało wyróżnienia. Są to: Julia Jankowska, Tymoteusz Białka, Marcel Jadczak i Konrad Michalski. Laureatom i wyróżnionym okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczyli: kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej – Anna Sergott oraz nauczyciele geografii – Andrzej Kinderman i Krystian Żydek.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań geografią, odkrywanie talentów geograficznych, jak również szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Szkolny  Konkurs Geograficzny dla uczniów klas pierwszych jest częścią realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego. Wydarzenie przeprowadzono przy partnerskiej współpracy z Referatem Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią.