Kolejny projekt polsko-holenderski -” W POSZUKIWANIU POWODÓW DO DUMY”

logo-of-the-project

Młodzież „Krzywoustego” bierze udział w kolejnym projekcie anglojęzycznym z holenderską szkołą partnerską PENTA college CSG Jacob van Liesveldt. W osiemnastym roku współpracy grupa uczniów obu szkół spotka się w Hellevoetsluis  w ostatnim tygodniu marca tego roku, aby, pod okiem koordynatorów, zrealizować założenia nowego projektu pt. „Let’s Go and Show Pride”.

Tegoroczny projekt ma na celu kształtowanie poczucia dumy, szacunku i tolerancji w 5 sferach: osobistej, szkolnej, lokalnej, narodowej oraz europejskiej. Ostatecznym efektem współpracy będzie film wielojęzyczny stworzony przez uczestników projektu z pomocą polskich i holenderskich producentów filmowych i muzycznych.

Uczestnicy projektu poznali się już dzięki wideo konferencji zrealizowanej ostatnio za pomocą programu Skype i są w stałym kontakcie za pośrednictwem komunikatora WhatsApp oraz portali społecznościowych.

Warto przypomnieć, że ubiegłoroczny projekt zakończył się w wyjątkowych okolicznościach. Podczas wrześniowego festynu „Bliżej Holandii” na Przystani Nakielskiej, zorganizowanego przez Powiat Nakielski, odbyła się premierowa prezentacja gry planszowej „Let’s Go Folk”, wspaniałego efektu współpracy obu szkół w 2016 r.

Koordynatorzy nowego projektu Jan Simon van der Linde, Anita Krzyżanowska, Lucyna Majcher, Andrzej Otto i Linda Vis współpracują w projektach międzynarodowych od wielu lat i tym razem ponownie z entuzjazmem trzymają kciuki za młodzież swoich szkół w ich podróży do nowego celu w Europie.

Realizacja tegorocznego projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu rodziców uczestników projektu oraz instytucji: PENTA college w Hellevoetsluis, I Liceum Ogólnokształcące w Nakle i Powiat Nakielski.

Tekst: Anita Krzyżanowska