„Koncert marzeń” w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu

Nie ulega wątpliwościom, że teatr odgrywał -i nadal odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Dzięki niemu możemy przenieść do przedstawionej na scenie rzeczywistości, nawiązać cenny i  żywy kontakt ze sztuką, kulturą, muzyką, aktorami oraz  historią. Spektakle teatralne zmuszają nas do różnych refleksji, kształtują nasze charaktery, naszą wrażliwość i kreatywność, poszerzają nasze horyzonty myślowe oraz umilają czas. Dlatego tak ważne jest obcowanie ze sztuką teatralną.

Zgodnie z naszą wieloletnią szkolną tradycją, w ramach edukacji humanistycznej, mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjeździe do Teatru im.Wilama Horzycy w Toruniu. Odbył się on w czwartek, 26 września 2019r. pod opieką pani profesor Kornelii Kwadrans-Giminskiej oraz pani profesor Violetty Hejzy. Udział w tym wydarzeniu wzięła klasa I politechniczna oraz III politechniczno-angielska.

Na scenie mogliśmy obejrzeć, a właściwie usłyszeć tytułowy „Koncert marzeń” w reżyserii Pawła Paszta. Była to muzyczna podróż przez zagraniczne hity ostatnich dekad, zawierająca różnorodne interpretacje aktorek i aktórów Teatru Horzycy. Mieliśmy okazję usłyszeć  22 utwory takich artystów jak: Michael Jackson, Madonna, Amy Winehouse, Bonny Tyler, Elvis Presley,The Beatles, Nirvana, Radiohead, a także Ella Fritzgerald, Abba czy też Chuck Berry. Nad choreografią czuwały: Joanna Miś-Fudali oraz Marta Pańka. Do ich ostatnich osiągnięć należy m.in. zdobycie głównej nagrody  w konkursie choreograficznym na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie. Natomiast za oprawę muzyczną odpowiedzialny był genialny zespół pod kierunkiem Igora Nowickiego.

Zdanie na temat „Koncertu marzeń” jest podzielone. Są osoby, którym bardzo się on spodobał, a także takie, które mają  do niego pewne uwagi. Co do jednego wszyscy są zgodni: oprawa muzyczna była naprawdę świetna i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd do toruńskiego teatru.

                                                                                              Victoria Król, klasa III politechniczno-angielska