Konferencja metodyczna dla nauczycieli języków obcych w I LO im. B. Krzywoustego

2 marca 2023 roku w zabytkowej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego odbyła się konferencja metodyczna „Life skills. Szkoła przestrzenią skutecznych praktyk w nauczaniu języków obcych”.

Honorowym Patronatem przedsięwzięcie objęli  prof. dr hab. Roman Leppert,
z Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
w Bydgoszczy i Starosta Powiatu Nakielskiego- pan Tadeusz Sobol. Koordynatorem konferencji była pani Rozalia Wencel- nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią,  edukator języka niemieckiego i przewodnicząca Komisji Edukacji, Promocji i Sportu . Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli organu prowadzącego – pana Tomasza Miłowskiego- wicestarosty Powiatu Nakielskiego. Adresatami spotkania byli  nauczyciele  języków obcych i zainteresowani przedstawiciele Rad Pedagogicznych szkół i placówek powiatu nakielskiego.

Zaproszonych gości przywitała Aleksandra Białka- dyrektor I LO. Następnie głos zabrali prelegenci, a wśród nich: prof. dr hab. Roman Leppert, który wygłosił wykład : „Kim (nie) jest współcześnie nauczyciel języków obcych?”, mgr Sandra Kurdynowska (doradca metodyczny KPCEN Bydgoszcz), która wprowadziła  w tajniki motywu „Pisanie- łatwizna czy wyzwanie?”. Praktycznymi rozwiązaniami podzieliły się również z adresatami konferencji : mgr Katarzyna Pawlak- Marosz (nauczyciel języka niemieckiego, I LO Nakło nad Notecią), której temat wystąpienia dotyczył coachingu językowego: „O narzędziach budowania relacji z uczniem oraz mgr Lucyna Majcher  (nauczyciel języka angielskiego, I LO Nakło nad Notecią). ”Niezbędnik (starego) belfra, czyli od przybytku głowa nie boli. Internetowe zasoby w pigułce”- to temat poruszony przez prowadzącą spotkanie.

Na zakończenie konferencji warsztaty z zakresu uważności pn. „Mindfulness w edukacji. Czyli uważnie o dobrostanie nauczyciela.” przeprowadziła mgr Małgorzata Bulman – Goździcka – certyfikowana trenerka.

Zorganizowana w I LO konferencja stała się okazją do dyskusji o edukacji w zmieniającej się przestrzeni społecznej, do rozmów o roli współczesnego nauczyciela, relacjach z uczniami i nowych sprawdzonych trendach i praktykach w nauczaniu języków obcych.

Za słodki poczęstunek organizatorzy spotkania dziękują Cukierni La Petite pana  Karola Tyddy z Nakła nad Notecią.

Materiał: Justyna Michalska

Zdjęcia: Dariusz Górzyński