Konkurs z języka angielskiego dla szkół podstawowych

Liczna reprezentacja uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami zagościła w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Celem wizyty był  udział w konkursie z języka angielskiego, który 2 marca 2020 r. rozpoczął dwutygodniowe „Olimpijskie zmagania w Krzywoustym”.

Przed oficjalnym rozpoczęciem części konkursowej, goście mieli możliwość zwiedzenia murów Krzywoustego. Pan Andrzej Otto pokazał pamiątkowe eksponaty zebrane w Izbie Pamięci oraz zabytkową aulę, która odzyskuje swój dawny wygląd dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 11:00. Uczestników oraz nauczycieli języka angielskiego uroczyście powitała pani Romana Jelińska. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, który składał się z trzech części – zagadnienia leksykalno-gramatyczne, elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz czytanie ze zrozumieniem. Po zakończeniu konkursu uczniowie ochoczo omawiali pytania i porównywali swoje odpowiedzi. Jednakże, na oficjalne ogłoszenie laureatów będą musieli jeszcze poczekać. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas „Drzwi Otwartych” w I Liceum, które odbędą się 21 marca 2020 r., o godzinie 9:30. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na uroczystą galę.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli języka angielskiego ze szkół w Potulicach, Paterku, Wyrzysku, Sadkach, Ślesinie i nr 4 w Nakle za przygotowanie swoich uczniów oraz wzięcie udziału w zmaganiach.

Materiał:

Romana Jelińska,

organizator konkursu