Konrad Lamprecht i Mikołaj Wiliński z I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią zdobywcami III miejsca w X Powiatowym Konkursie „Globtroter”

Konrad Lamprecht i Mikołaj Wiliński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle zajęli III miejsce w X Powiatowym Konkursie Językowo-Krajoznawczym „Globtroter” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Pozostali uczestnicy konkursu z I LO w Nakle, Karol Białczyk, Jeremiasz Nowacki i Szymon Lewandowski, otrzymali wyróżnienia.

Konkurs odbył się 27 maja 2024 roku w formule „online” i obejmował tematykę krajoznawczą dotyczącą dwóch stolic europejskich – Londynu i Wiednia. Uczniowie musieli również wykazać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego oraz umiejętnością korzystania ze źródeł wiedzy dostępnych w Internecie.

Za udział w konkursie i osiągnięte wyniki uczniowie otrzymali eKarty do Empiku oraz pamiątkowe dyplomy. Opiekunem uczniów podczas konkursu był Andrzej Otto, nauczyciel języka angielskiego.