Krzywousty dla Pauliny

„Krzywousty dla Pauliny” – pod takim hasłem klasa II matematyczno–humanistyczna wraz z wychowawcą, Justyną Michalską, zorganizowała 9 grudnia zbiórkę pieniędzy do puszek dla chorej koleżanki z klasy, Pauliny Góry. Akcja, podobnie jak wrześniowy kiermasz wypieków, spotkała się z bardzo pozytywną reakcją całej społeczności Krzywoustego – uczniów, nauczycieli i pracowników administracji. Dzięki dobrym i otwartym sercom udało się zebrać 2 032,24 zł. Ponadto klasy I biologiczno-chemiczna i III prawnicza przekazały większe sumy, pierwotnie przeznaczone na klasowe upominki gwiazdkowe.

W niedzielę 12 grudnia w Nakle nad Notecią, Mroczy, Kcyni, Paterku oraz Gleśnie, dzięki życzliwości księży proboszczów, młodzież kontynuowała zbiórkę przed kościołami. Puszki zapełniały się bardzo szybko, chętnych do pomocy Paulinie nie brakowało. Młodzież informowała również o kończącej się zbiórce na siepomaga, przekazując przygotowane wcześniej ulotki. Po policzeniu zawartości wszystkich puszek okazało się, że zebraliśmy, łącznie z akcją przeprowadzoną w szkole, 15 139, 08 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję pomocy Paulinie. Jesteśmy przekonani, że nasza koleżanka czuje dobro, jakie płynie od wszystkich wrażliwych i ofiarnych darczyńców i dzięki temu nabierze potrzebnych do walki sił.

Paulinko, jesteśmy z Tobą i czekamy na Ciebie w szkole!

 

Koleżanki i koledzy z klasy II mh

z wychowawcą, Justyną Michalską