KRZYWOUSTY – zakończenie roku szkolnego inne niż zawsze !!!

 

Każdego roku w Krzywoustym zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów klas III to święto szkoły. Ceremoniał szkolny otwiera uroczystość: śpiewamy hymn państwowy, zostaje wprowadzony sztandar szkoły. Te elementy zakończenia roku szkolnego w klasach maturalnych wpisały się w tradycję I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Poprzez hymn państwowy kultywujemy tradycję i patriotyzm narodu, do którego należymy, z kolei sztandar jest widocznym symbolem szkoły przekazywanym kolejnym pokoleniom uczniów. Łączy on pokolenia tych, którzy w tej szkole zdobywali wiedzę i wychowawcze szlify.

W tym roku jednak wszystko wyglądało inaczej – Maturzyści już zdają egzamin ze swojej wolności i dojrzałości. Pełni młodzieńczej radości ruszają w dorosłe życie w wyjątkowych okolicznościach. Czas wymusił na szkole inną formę przekazania świadectw ukończenia szkoły.  Dotarły one do Młodzieży szybko i przy zachowaniu wszelkich względów bezpieczeństwa. W dniu 24 kwietnia 2020 roku od godziny 8.30 do godziny 13.15 uczniowie odbierali świadectwa i nagrody za wyjątkowe osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne

W związku  z epidemią koronawirusa dyrektor szkoły wystosował list do Uczniów i Rodziców w którym czytamy min.:

„Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie !!!

1 września 2017 roku pierwszy raz przekroczyliście progi naszej, a od tamtej chwili, także Waszej szkoły. Mijające trzy lata w Waszym młodym życiu to okres dorastania. Dzisiaj jesteście w swej szkole już po raz ostatni w roli uczniów. Miniony czas pozwolił Wam przeżyć wszystkie te chwile w zgodzie z waszymi młodzieńczymi wyborami. To w tej szkole, każdy z Was odnosił sukcesy i uniesienia na miarę włożonej pracy i wysiłku intelektualnego. Szkoła, którą dzisiaj kończycie, to także czas młodzieńczych przyjaźni i miłości. Każda z klas tworzyła swój niepowtarzalny klimat i atmosferę. Warto w tym miejscu wspomnieć Wasze krótsze i dłuższe wyjazdy. Wszystkie one, jak przypuszczam, pozostaną w Waszej pamięci. Z czasem zostaną one osnute wspomnieniem młodzieńczych radości i młodzieńczych błędów. 

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i podziękowań. Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy swą pomocą, dobrym słowem i wsparciem pomagali i pomagają szkole. Mam tu na myśli organ prowadzący szkołę czyli Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, organ sprawujący nadzór czyli Kujawsko – Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Dziękuję bardzo serdecznie rodzicom zaangażowanym w pracę rady rodziców. Jesteście Państwo przyjaciółmi szkoły, wielu z Was od wielu już lat działa na rzecz społeczności szkolnej. Dziękuję wszystkim wychowawcom, którzy pełnili obowiązki wychowawcy klas. Dziękuję serdecznie młodzieży zaangażowanej w pracę Samorządu Uczniowskiego Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy służą szkole i nie szczędzą sił i środków, aby stanowiła ona ważne środowiskowo miejsce i kształciła młodych ludzi.

Drodzy Maturzyści !!!

Pozwólcie, że złożę Wam w tym miejscu życzenia, ale będą one przesłaniem na drogę, która przed Wami. Po pierwsze: pamiętajcie, że w życiu warto być i tego Wam życzymy. Po drugie: warto w życiu mieć – mieć przy sobie ludzi oddanych, niech zatem tacy właśnie ludzie towarzyszą Waszym wyborom. Po trzecie: warto w życiu być autentycznie sobą. Kto jest sobą, jest rzetelny i nie ulega chwili. Po czwarte: warto i należy w życiu szanować tych, których macie u swego boku. To oczywiście Wasi rodzice, którzy na pewno od was wymagają, ale kto wymaga, ten i kocha. Po piąte: wszyscy życzymy Wam powodzenia na maturalne dni.”

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle ukończył kolejny rocznik młodzieży. W poszczególnych klasach uczyło się łącznie 127 uczniów.  W bieżącym roku szkolnym poszczególne klasy uzyskały następujące średnie ocen za trzy lata nauki:

  • Klasa politechniczna – 4,59
  • Klasa medyczna – 4,56
  • Klasa prawnicza – 4,33
  • Klasa politechniczno – angielska – 4,22

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, którzy uzyskali średnią ocen 4,75, honorowani są świadectwem z wyróżnieniem. Uczeń, który uzyska najwyższą średnią, uzyskuje zaszczytny tytuł PRIMUS INTER PARES.

W roku szkolnym 2019/2020 tytuł PRIMUS INTER PARES uzyskała uczennica klasy III medycznej – Klaudia Klimek.  

Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

Klimek Klaudia

Czarnecka Nastazja

Kozłowska Julia Katarzyna

Kaczmarek Julia

Mrotek Natalia Zofia

Grzegorczyk Jagoda Maria

Kudlinski Mikołaj

Maciejewska Małgorzata

Kemnitz Paulina Ewa

Szpyra Weronika Liwia

Lewandowski Szymon

Madejska Klaudia

Dubiela Marta

Janeczko Anna Maria

Sobierajski Jacek Jarosław

Kubalewski Michał Mateusz

Różniak Juliusz

Kaczmarek Jagoda

Nalewajska Paulina

Wojciechowska Dominika

Kamińska Wiktoria

Karaszewska Wiktoria

Pawłowicz Julia Wiktoria

Gapa Klaudia

Grembowski Adrian Michał

Hadzicki Karol

Kaczmarek Aleksandra Maria

Kufel Honorata Helena

Olearczyk Weronika Monika

Olejnik Olga

Urban Martyna Maria

Lange Marta

Brząkała Joanna

Domańska Anna Maria

Dutkiewicz Magdalena Zofia

Koralewska Angelika Maria

Krusik Tymoteusz Szymon

Świerczyński Maciej Mariusz

Kończal Weronika

Osesek Artur Krzysztof

Zapora Natalia

Ossowski Dominik Jakub

Basiewicz Martyna

Gamla Martyna Teodora

Kozacka Julia Maria

Smolińska Katarzyna

Klasa politechniczna – wychowawca Justyna Michalska

Klasa medyczna – wychowawca Lidia Mathews

Klasa prawnicza – wychowawca Ilona Świder

Klasa politechniczno – angielska – wychowawca Katarzyna Pawlak – Marosz

Naszym absolwentom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzmy podwyższenia ich na maturze.

Wszystkim życzmy również wytrwałości i zdrowia oraz szybkiego powrotu do codziennego rytmu życia prywatnego i zawodowego.