Ksawera Hibner laureatką etapu wojewódzkiego konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbruck”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III mh I LO Ksawera Hibner została zakwalifikowana do etapu centralnego VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbruck”. Celem konkursu jest popularyzacji twórczości obozowej z Ravensbruck oraz zapoznanie z dramatycznymi losami więźniów w czasie II wojny światowej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie jednego wiersza i fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek z Ravensbruck.

Krzywousty był reprezentowany przez czworo uczniów : Maję Łuczon z klasy I ag, Amelię Grudzką z klasy I hum, Ksawerę Hibner z III mh i Szymona Stasinowskiego z III med.

Uczestnicy zaprezentowali wybrane fragmenty poezji i prozy Magdy Knedler, Grażyny Chrostowskiej, Pelagii Maćkowskiej, Wandy Kosmowskiej i Marii Rutkowskiej – Kurcyuszowej.

Interpretacje trudnych ze względu na tematykę tekstów były na wysokim poziomie. Komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić tytułem laureata Ksawerę Hibner, która zaprezentowała wiersz „Do syna” autora nieznanego i fragment prozy „Moje przyjaciółki z Ravensbruck” Magdy Knedler.

Ksawera będzie uczestniczyć w ogólnopolskiej gali finałowej 6 kwietnia w Katowicach. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd edukacyjny do Niemiec.

Opiekunem uczniów jest pani Violetta Hejza.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Ksawerze wyjątkowego talentu recytatorskiego.