Ku Niepodległej. Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Krzywoustym

9 listopada br. w auli I LO odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy II humanistycznej wraz z wychowawcą Violettą Hejzą zaangażowali się w przygotowania montażu słowno-muzycznego pt. „Ku Niepodległej”. Apel rozpoczął się
od odśpiewania hymnu narodowego. Program wypełniony poezją i pieśniami patriotycznymi został wzbogacony o prezentację multimedialną, nawiązującą do czasów rozbiorów, powstań narodowo-wyzwoleńczych i odzyskania niepodległości. Wykorzystano talenty wokalne Marceliny Madzińskiej z klasy III ag i Amelii Kubińskiej z klasy III bch. Nad oprawą techniczną czuwał Bartosz Odor z klasy III ag.
Akademia miała niezwykle podniosły i wzruszający charakter. W ten sposób młodzież celebrowała dzień zwycięstwa sprzed 105 lat, który dzięki wysiłkowi naszych przodków ziścił marzenia wielu Polaków. Oddano hołd wszystkim bohaterom, którym zawdzięczamy życie w wolnym kraju.
Na koniec uroczystości Pani dyrektor Aleksandra Białka podziękowała uczniom klasy II humanistycznej i wychowawcy za piękny występ i chwile wzruszeń podczas akademii.