Laura Pinkowska i  Błażej Siuzdak z Krzywoustego pojadą na zawody okręgowe jubileuszowej 50 Olimpiady Geograficznej

Prezydium Komitetu Głównego podjęło w dniu 8 grudnia 2023 r. uchwałę o dopuszczeniu do zawodów pisemnych II etapu  jubileuszowej L Olimpiady Geograficznej wszystkich uczniów, których praca pisemna I etapu została wysoko oceniona przez jurorów Komitetów Okręgowych Olimpiady Geograficznej. Przygotowanie pracy polegało na samodzielnym wykonaniu opracowania w oparciu o studium literatury i materiałów źródłowych oraz własne obserwacje i pomiary przeprowadzone w terenie.

W gronie najlepszych młodych geografów województwa kujawsko-pomorskiego znalazło się dwoje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Zachowując 50-letnią geograficzną tradycję, „Krzywoustego” reprezentować będą: Laura Pinkowska z klasy 4 matematyczno-humanistycznej  i Błażej Siuzdak  z klasy 4 angielsko-geograficznej. Do zawodów olimpijskich młodzież przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman

Zawody okręgowe zostaną przeprowadzone w lutym 2024 roku, tradycyjne w siedzibie Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Laurze i Błażejowi życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie geograficznych zmagań.