LAUREACI ETAPU SZKOLNEGO OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI

Dnia 26 listopada 2019 roku odbył się w I LO etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Centrum Solidarności odbyło się po raz siódmy.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z najnowszej historii Polski lat 1970 – 90, a w szczególności okresu działalności opozycji i powstania Solidarności. Najlepsi spotkają się w finale ogólnopolskim i powalczą o stypendia naukowe i indeksy na studia. Olimpiada skierowana jest zasadniczo do uczniów klas drugich. Z każdej szkoły dwoje uczniów z najwyższą liczbą punktów zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego.

W Krzywoustym w zawodach I stopnia wzięli udział uczniowie z wszystkich klas II oraz z klasy I prawniczej ( zgodnie z regulaminem ).

Najlepszy wynik osiągnęli :
1. Zofia Strzyżewska z klasy II angielskiej
2. Artur Faltyński z klasy II politechnicznej

Laureaci będą reprezentować liceum w kolejnych zawodach, które odbędą się w Toruniu.