LAUREATKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „PRAWA DZIECKA OCZAMI LICEALISTÓW”

Uczennice I LO w Nakle w dniu 06 lutego brały udział w II etapie konkursu „Dziecko to także człowiek, tylko jeszcze mały …..” . Prawa dziecka oczami licealistów” na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Klaudia Lewandowska z kl. I medycznej, Zofia Strzyżewska i Eliza Frankowska z kl. I angielskiej.

Uczennice podczas egzaminu ustnego wykazały się szeroką wiedzą z zakresu rozwoju praw dziecka w Polsce i na świecie oraz historii wychowania i opieki nad dzieckiem od XVI do XX wieku. Pytania komisji dotyczyły zagadnień historycznych i prawnych oraz nawiązywały do nagrodzonych prac eliminacji szkolnych.

Reprezentantki Krzywoustego znalazły się w ścisłym gronie laureatów uzyskując : I miejsce – Klaudia Lewandowska, III miejsce – Zofia Strzyżewska, wyróżnienie – Eliza Frankowska.

Uczestniczki otrzymały cenne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Opiekunem laureatek była Pani Violetta Hejza.

Gratulujemy zaangażowania i liczymy na dalsze sukcesy!