Lekcja wychowawcza klasy II prawniczej z asystentem sędziego

Dnia 26. kwietnia br. w ramach zajęć z wychowawcą klasy II prawniczej, odbyło się spotkanie online z asystentem sędziego – panią Magdaleną Paprzycką.

Pani Magdalena jest absolwentką naszego liceum. Uczęszczała do klasy humanistycznej, a następnie w roku 2018 ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Obecnie pracuje jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Nakle nad Notecią, a w przyszłości planuje zostać sędzią.

W naszej klasie wielu uczniów zamierza po maturze wybrać studia prawnicze, dlatego Pani Magdalena poruszyła  najważniejsze kwestie interesujące każdego przyszłego prawnika.

Objaśniła nam ogólne zasady rekrutacji i przyjmowania przyszłych studentów na kierunku prawa. Usłyszeliśmy mnóstwo porad dotyczących nauki, a także pewne rekomendacje dobrych uczelni z kierunkiem prawniczym. Pani Magdalena opowiedziała także o tym, jak mniej więcej będą wyglądały kolejne lata studiów. Zostaliśmy uświadomieni, jakie możliwości otwierają się po zakończeniu edukacji na studiach prawniczych. Pani asystent wyjaśniła nam również, na czym polegają poszczególne zawody prawnicze, jakie są ich wady i zalety, a także samo pojęcie aplikacji.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Paprzyckiej za poświęcony czas, zaangażowanie, a także za tak interesujące i wartościowe spotkanie

Hubert Antczak

II prawnicza