Lekcje ekologii w firmie MTB Trzebińscy

Uczniowie klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, dzięki uprzejmości właścicieli firmy MTB Trzebińscy, przez trzy kolejne dni mieli okazję zapoznać się z ekologiczną działalnością przedsiębiorstwa.

W czasie pobytu w siedzibie firmy poznali także jej historię oraz poszerzyli wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów. Dowiedzieli się, w jakim celu sortujemy odpady oraz które z nich można dalej przetwarzać. Zobaczyli etapy procesu recyklingu oraz produkcji wyrobów gotowych. Zwiedzając zakład, mieli okazję widzieć, jak z bezużytecznych odpadów powstają nowe produkty, na które jest duże zapotrzebowanie.

Licealiści naocznie przekonali się, że dzięki właściwemu segregowaniu śmieci można wpływać na ochronę środowiska. W wyniku wizyty w firmie Państwa Trzebińskich zrodził się pomył przeprowadzenia ogólnoszkolnej akcji zbiórki odpadów plastikowych, w którą będą zaangażowani uczniowie wszystkich klas. Pogłębianie wśród młodzieży świadomości w zakresie ekologii jest bardzo ważnym zadaniem wychowawczym.

Społeczność liceum serdeczne dziękuje właścicielom Przedsiębiorstwa Produkcyjnego MTB Trzebińscy za ciekawe zajęcia, które pokazały, że to, co wydaje się bezużyteczne, może dalej służyć człowiekowi w innej formie i nie zaśmiecać naszej planety.

Materiały: Renata Woźny