Licealiści i seniorzy w czasach PRL-u. Pokoleniowa wycieczka w przeszłość

29.05.2026r. uczniowie klasy III humanistycznej i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią wybrali się na wspólną wędrówkę do „Muzeum Garaż PRL”. Licealiści z wychowawcą, Pawłem Darulem, pedagogiem szkolnym – Renatą Woźny i opiekunami z DPS towarzyszyli seniorom, pomagając im w bezpiecznym przemieszczaniu się i aktywnym uczestnictwie w wycieczce. Wspólne wyjście do muzeum była doskonałą okazją do zdobycia wiedzy, wysłuchania wspomnień, ciekawych historii związanych z okresem PRL-u. Przyczyniła się także do nawiązania międzypokoleniowej integracji. Uczniowie z troską zajmowali się starszymi osobami, wykazali się serdecznością, wrażliwością, cierpliwością  i szacunkiem wobec nich. Połączenie licealistów i seniorów w ramach wspólnej wycieczki w czasy PRL-u okazało się bardzo wartościowym pomysłem pod względem edukacyjnym oraz społecznym, pięknym przykładem jak wiele radości można dać drugiemu człowiekowi poprzez swoją obecność i pomoc.

Renata Woźny