LICEALIŚCI Z KRZYWOUSTEGO NA SEANSIE O GRZEGORZU PRZEMYKU

Uczniowie siedmiu klas trzecich I LO dnia 28 września uczestniczyli w seansie filmowym „Żeby nie było śladów” w Nakielskim Ośrodku Kultury. Film nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych  w Gdyni jest polskim kandydatem do Oskara.
Maturzysta Grzegorz Przemyk został zatrzymany i śmiertelnie pobity przez milicję w 1983 roku. Jedyny świadek, kolega Jurek Popiel zdecydował się złożyć obciążające zeznania i walczyć z całym aparatem państwowym. Władza fabrykuje dowody i prześladuje ofiary, aby sprawcy pozostali bezkarni. Film pełen żywych emocji przenosi widzów do minionej epoki, ale równocześnie jest niezwykle aktualny. „Żeby nie było śladów” to film mistrzowsko zrealizowany przez  Jana Matuszyńskiego z wyśmienitą obsadą aktorską. Został nakręcony na podstawie książki Cezarego  Łazarewicza o tym samym tytule. Seans na pewno nikogo nie pozostawia obojętnym. Uczniowie doświadczyli wyjątkowej lekcji historii i emocji, które zapewne pozostaną z nimi na długo.