Marcel Bruski, Paweł Kowalski i Tymoteusz Sobczak – młodzi statystycy z Krzywoustego

Sześciu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią wzięło udział w tegorocznej VIII Olimpiadzie Statystycznej. Do zawodów I etapu, które przeprowadzono 8 listopada 2023 r w formie online przystąpili: Marcel Bruski, Paweł Kowalski, Tymoteusz Sobczak i Maksymilian Tercjak – z klasy 3 matematyczno-humanistycznej oraz Antoni Darul i Filip Nurski – z klasy 2 matematyczno-informatycznej. Opiekunem wszystkich uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Zadaniem olimpijczyków było rozwiązanie testu składającego się z trzech części o różnym stopniu trudności: część I – pytania łatwe, część II – pytania średniej trudności i część III – pytania trudne.

Zgodnie z regulaminem do zawodów okręgowych Komisja Szkolna może zakwalifikować maksymalnie 3 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów i uzyskali co najmniej  50 % możliwych do zdobycia punktów. W zawodach okręgowych VIII Olimpiady Statystycznej, która odbędzie się 6 grudnia 2023 roku „Krzywoustego” reprezentować będą: Marcel Bruski, Paweł Kowalski i Tymoteusz Sobczak.

Olimpiada statystyczna należy do olimpiad interdyscyplinarnych obejmujących wiedzę z zakresu statystyki oraz umiejętności jej praktycznego stosowania w obszarze analiz procesów społeczno-gospodarczych. Organizatorami olimpiady są: Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Marcelowi, Pawłowi i Tymoteuszowi życzymy dalszych sukcesów olimpijskich.