Maria Liedke wyróżniona w Globtroterze

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią Klaudia Błaszak, Maria Liedke i Julia Sudoł z klasy 2ag oraz Martyna Palacz i Mateusz Młodziankiewicz z klasy 3oa, 15 października 2020 r. brali udział w VIII Powiatowym Konkursie Krajoznawczo-Językowym „Globtroter” zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Konkurs przeprowadzony został w formie online i obejmował wiedzę o krajach Europy Południowej – Bułgarii, Chorwacji, Grecji i Portugalii.  Ważnym celem konkursu było również usprawnienie umiejętności komunikowania się w języku angielskim i języku niemieckim.

Spośród uczniów „Krzywoustego” najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy drugiej angielsko-geograficznej Maria Liedke. Ponadto Marysia została uhonorowana tytułem wyróżnionej VIII Powiatowego Konkursu Krajoznawczo-Językowego „Globtroter”. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali obdarowani sympatycznymi upominkami, a wyróżniona uczennica dodatkowo kartą podarunkową sklepu Empik.

Młodzież do zawodów przygotował Andrzej Kinderman – nauczyciel geografii.