Maria Prusak reprezentuje Krzywoustego na olimpiadzie geograficznej

Olimpiada Geograficzna rozbudza wśród młodzieży szkolnej zainteresowania geografią, rozwija uzdolnienia, pobudza  do twórczego myślenia oraz uczy stosowania wiedzy geograficznej w działaniu praktycznym. Zawody olimpijskie I stopnia  polegają na samodzielnym wykonaniu przez ucznia pracy, opartej na własnych obserwacjach i pomiarach wykonanych w terenie.

Po przeprowadzonym studium literatury przedmiotu i materiałów źródłowych uczennica klasy II politechnicznej Maria Prusak przygotowała pracę badawczą pt. „Kcynia – organizacja przestrzeni miasta lokowanego na wzgórzu”, którą wysoko oceniła komisja szkolna działająca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Następnie praca została zweryfikowana przez Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Toruniu i bardzo wysoko oceniona. Konsekwencją tak dobrej noty było zakwalifikowanie uczennicy do zawodów okręgowych (II stopnia).

Maria Prusak w lutym 2020 roku będzie reprezentowała  I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych XLVI Olimpiady Geograficznej zachowując wieloletnie geograficzne tradycje „Krzywoustego”. Do zawodów olimpijskich uczennicę przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach zmagań olimpijskich.