MATURA 2020 w Krzywoustym !!! Taka sama, a inna jak wszystkie !!!

W dniu 8 czerwca 2020 roku o godzinie 9:00 w całej Polsce rozpoczął się egzamin maturalny. W gronie ponad 280 tysięcy maturzystów jest w tym roku 126 uczniów I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Matura taka sama, a inna jak wszystkie dotychczasowe. Młodzież z miesięcznym opóźnieniem rozpoczęła zmagania maturalne. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Ministerstwo Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna podjęły decyzję o przesunięciu egzaminu maturalnego. Jednocześnie instytucje te wydały wytyczne w jakich warunkach należy przeprowadzić maturę od 8 czerwca. Istota tegorocznych zmian polega na tym, że uczniowie zostali zwolnieni z obowiązku zdawania matury ustnej a egzamin pisemny odbywa się w salach egzaminacyjnych, które każdorazowo podlegają dezynfekcji, a młodzież siedzi w dużej odległości od siebie. Czas oczekiwania na maturę i warunki samego egzaminu są nietypowe. Pozostałe elementy towarzyszące egzaminom maturalnym jak: stres, wymagania czy tradycyjne koniczynki na szczęście pozostają niezmienne.

Egzaminy w Krzywoustym potrwają do 24 czerwca 2020 roku. Młodzież w pierwsze trzy dni przystępuje do egzaminów z języka polskiego matematyki i języka angielskiego. Warto podkreślić, że Absolwenci Krzywoustego przystąpią także do wielu egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. W tej grupie są takie przedmioty jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, wos oraz zdawane również na poziomie rozszerzonym język angielski i niemiecki, matematyka oraz język polski. Dobre i bardzo dobre wyniki z matury na poziomie rozszerzonej stanowią świetny start na wymarzone studia.

Naszym Maturzystom życzymy powodzenia na maturalnych zmaganiach,  a w dniu 11 sierpnia zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych.