Międzynarodowy Dzień Mediacji w Krzywoustym

W dniach 17-18 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyły się  warsztaty poświęcone mediacji, jako alternatywnej metodzie rozwiązywania sporów.

W spotkaniach z uczniami klas trzecich uczestniczyli: Sędzia Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią Radosław Trzeciak oraz mediatorzy Pani Monika Grzegorek i Pan Marcin Tucholski. Młodzież dowiedziała się m. in. na czym polega mediacja, jakie są jej korzyści, kiedy i w jakich sprawach mogą z niej skorzystać. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi mediatorzy, kiedy to podzieleni na grupy musieli rozwiązywać konflikty opisane w kazusach. Warto było poznać opinię młodych ludzi o metodach polubownego rozwiązywania sporów. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom i młodzieży za zaangażowanie.

Magdalena Paprzycka

Stażysta w Sądzie Rejonowym w Nakle nad Notecią