„MUZYKA ŁĄCZY I POMAGA” w Krzywoustym

W dniu 22 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się koncert „MUZYKA ŁĄCZY I POMAGA”. Myśl przewodnią koncertu stanowiło połączenie dwóch idei: „idź zawsze tam gdzie ludzie śpiewają” i „pomagamy – wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Koncert stanowił podziękowanie dla wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w coroczną akcję charytatywną organizowaną w okresie przedświątecznym przez uczniów naszej szkoły. Młodzież na rzecz Fundacji WSZYSTKICH POKOLEŃ zebrała łącznie 7385,13 zł. Kwota ta stanowi pomoc dla potrzebującego wsparcia Michała.  Michał wraz ze swoją Mamą przybył na koncert, podziękował za wsparcie i osobiście odebrał symboliczny czek.

 

W trakcie koncertu zaprezentowała się młodzież Krzywoustego w repertuarze typowo świątecznym. W trakcie koncertu wystąpiły: Julia Chmielewska, Zofia Stepka, Martyna Urban, Julia Kaczmarek, Zofia Krzyżanowska, zespół DIE-HARDBLUS w składzie: wokal – Michał Codro, gitara – Maurycy Redlak, Daria Mateja, perkusja – Maciej Biernacki, bas – Artur Faltyński, klawisze – Zuzanna Szlenger oraz szkolny Chór FON w składzie: Laura Kwapich, Julia Kaczmarek, Zofia Stepka, Maria Liedke, Julia Sudoł, Michał Codro, Monika Marciniak, Klaudia Gapińska, Julia Chmielewska, Kaja Stróżyk. Opiekę artystyczną nad uczestnikami koncertu sprawowali Pani Marta Trudzińska oraz Pan Andrzej Otto.

W imieniu organizatorów dziękujmy Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w ważnym dla szkoły wydarzeniu artystycznym i społecznym. Panom Starostom – Tadeuszowi Sobolowi i Tomaszowi Miłowskiemu, dziękujemy za słowa podsumowania oraz przekazanie zaproszenia dla szkolnego Chóru FON do udziału w przeglądzie chórów w Niemczech w sierpniu 2020 roku.

tekst: Paweł Darul

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski