3 maja, w dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział we Mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta i powiatu. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy. Po Eucharystii uczestnicy udali się z flagą państwową, niesioną przez przedstawicieli Krzywoustego oraz kandydatów do bierzmowania, na rynek miejski. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Beata Jankowska i ks. Wiesław Straub.
Młodzież swoją postawą pokazała patriotyzm i szacunek wobec narodowych tradycji. Na zakończenie uroczystości, przez poszczególne delegacje, pod pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów.
ks. W. Straub












