Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Udział naszych uczniów w poprzednich edycjach tego typu konkursów zawsze był zwieńczony sukcesami.

W jesiennej edycji konkursu tego samego typu I miejsce w województwie kujawsko – pomorskim zajął Szymon Lewandowski, uczeń klasy II medycznej. Szymon będąc uczniem klasy drugiej zajął 92 lokatę w kraju. Gratulujemy!

Wiosenna edycja konkursu nie należała do łatwych. Należało wykazać się wiedzą w zakresie słownictwa i gramatyki oraz wiedzą na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie rozwiązywali testy w dwóch kategoriach: dla klas pierwszych oraz dla klas drugich, trzecich i czwartych / technikum/. Teraz trzymamy kciuki za ich wyniki, o których poinformujemy wkrótce.

Weiter so!

Zespół germanistek I LO