Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego w I LO

Od wielu lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego biorą z powodzeniem udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego. Konkurs organizowany jest zawsze w marcu.

Konkurs ten stanowi dla uczniów instrument motywujący do rozwijania umiejętności językowych
i podniesienia ogólnego poziomu wiedzy oraz zdobywania informacji o krajach niemieckiego obszaru językowego. Jest to także ważny instrument dla nauczycieli języka, którzy w ten sposób motywują uczniów do pracy nad językiem obcym oraz mogą odkryć nowe talenty.
Wielu z naszych uczniów  zdobędzie w przyszłości pod opieką nauczycielek certyfikaty językowe. Już jako studenci wykorzystają je podczas starań o stypendia zagraniczne stwarzając sobie możliwość rozwoju w wybranej dziedzinie studiów oraz poznawania kolejnych języków obcych.

W tegorocznej edycji w konkursie wzięło udział 13 uczniów naszego liceum: Julia Sudoł, Aleksandra Sęk, Weronika Piotrowska, Julia Kachelska , Julia Mocek, Maria Liedke, Paweł Kowalski, Marcel Bruski, Hubert Mizera, Hubert Dmochewicz, Paweł Ciepłuch, Maksymilian Trecjak., Tymoteusz Sobczak.