Olimpiada „Gwiezdny Krąg” – okręg dla pięciorga uczniów Krzywoustego

Organizatorem XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest Komisja Europejska – Przedstawicielstwo w Polsce. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy o systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej, jej wartościach oraz historii integracji europejskiej. Zawody na etapie szkolnym odbyły się 3 grudnia 2020 roku.

Z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią do etapu szkolnego, który polegał on na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru przystąpiło pięcioro uczniów: Jan Darul (2pol),  Hubert Olszewski (2pr), Maria Prusak (3pol), Julia Skilska (2bch) oraz Łukasz Urbański (3pol).

Do etapu okręgowego, który planowany jest w styczniu 2021 r. zakwalifikowali się wszyscy uczestnicy zawodów szkolnych znacznie przekraczając wymagany próg punktowy.

Julii, Marysi, Hubertowi, Jankowi i Łukaszowi życzymy wytrwałości i powodzenia w kolejnym etapie olimpijskich zmagań.

Opiekunem uczniów jest Andrzej Kinderman.