Olimpiada turystyczna w Krzywoustym

Uczniowie „Krzywoustego” zainteresowani turystyką, w piątek 25 października 2019 r. przystąpili do drugiej części eliminacji szkolnych VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W sali geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego spotkało się 13 finalistów, spośród 26 biorących udział w pierwszym etapie. Wszyscy rozwiązywali zadania obejmujące wiedzę i umiejętności z zakresu geografii turystycznej Polski, Europy i świata oraz zagospodarowania turystycznego i obsługi ruchu turystycznego.

W tym roku szkolnym olimpiada realizowana jest pod hasłem „Turystyka literacka i filmowa”. Ta forma turystyki kulturowej jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się od początku XXI w.

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono dwuosobową reprezentację, która weźmie udział w etapie okręgowym      VII Olimpiady Wiedzy Turystycznej.  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentować będą: Hubert Olszewski (klasa 1 pr) i Jacek Sobierajski (klasa 3 pol).

Uczniów do olimpiady turystycznej przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych bardzo dziękujemy za podjęty trud i zaangażowanie, zaś reprezentantom Liceum – gratulujemy i życzymy powodzenia.