Olimpiady religijne w naszej szkole

Grudzień to miesiąc, w którym w naszej szkole przeżywaliśmy 3 Olimpiady dotyczące wiedzy z zakresu Teologii. Do zmagań intelektualnych przystąpiło łacznie we wszystkich konkursach 13 uczestników, których przygotował ks. mgr Igor Wichrowski.

Pierwszym konkursem, w którym wzięli udział nasi uczniowie to szkolny etap Olimpiady Liturgia Benedicta, dotyczącej wiedzy z zakresu Liturgii i życia papieża- seniora Benedykt XVI. Przeprowadzona została dnia 3 grudnia o godzinie 10.00. Pytania m.in. dotyczyły życiorysu Benedykta XVI oraz wiedzy z Ogólnego Wprowadzenia Mszału Rzymskiego. Do etapu diecezjalnego przeszli następujący uczniowie: Łukasz Urbański, Maciej Dutkiewicz oraz Hubert Olszewski.

Kolejnym czasem zmagań intelektualnych był etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Teologicznej pod hasłem Dumni z Ewangelii i z Polski. Uczniowie naszej szkoły zmagali się z trudnymi pytaniami, które w wielu zakresach dotyczyły przemówień św. Jana Pawła II czy Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Udział wzięło 6 uczniów, z których 3 przeszło do etapu diecezjalnego: Łukasz Urbański, Szymon Stasinowski i Hubert Olszewski.

Ostatnim konkursem był etap szkolny IV Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego. Tematem tegorocznych zmagań intelektualnych była Eucharystia w Prawie Kanonicznym. Uczestnicy odpowiadali na 25 pytań zamkniętych, dotyczących wiedzy z Prawa Kanonicznego, Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz orzeczeń Soborów. Udział wzięło 4 uczniów naszej szkoły.

Uczniom, którzy przeszli do dalszych etapów życzymy światła Ducha Świętego i wytrwałości w nauce.