„Patriotyzm rodem z Cebulandii” – artykuł Marty Kożuchowskiej w Gazecie Młodych

W piątkowym wydaniu Gazety Młodych ukazał się artykuł Marty Kożuchowskiej, uczennicy klasy I politechnicznej, poświęcony współczesnemu rozumieniu pojęcia patriotyzm. To już kolejna wypowiedź, która znalazła uznanie redakcji i wzbogaciła redagowany przez młodych dodatek  Gazety Wyborczej. We wrześniowym numerze Marta wspominała wokalistę zespołu Linkin Park, który w lipcu tego roku popełnił samobójstwo.

Gazeta Młodych to projekt dziennikarski Gazety Wyborczej i Urzędu Marszałkowskiego, którego celem jest zachęcenie młodzieży do czytelnictwa wartościowej prasy i internetu, jako rzetelnej wiedzy o świecie. W każdy ostatni piątek miesiąca w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej publikowane są teksty napisane przez młodzież ze szkół województwa kujawsko – pomorskiego.

Nasze liceum uczestniczy w projekcie od samego początku, czyli od lutego 2016 roku. W poprzednich wydaniach mogliśmy czytać teksty Magdaleny Stepki, tegorocznej absolwentki klasy prawniczej oraz uczennicy klasy III prawniczej – Anny Beger.

Gratulujemy Marcie udanego debiutu dziennikarskiego i zachęcamy do dalszej współpracy!

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt z panią Justyną Michalską. Na pewno każda z naszych szkolnych redaktorek potwierdzi, jak wielką radość i satysfakcję sprawia przeczytanie swojego artykułu w tradycyjnym wydaniu gazety.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami Marty z dwóch ostatnich wydań Gazety Młodych.