Paweł Hejza z I LO w Nakle w ogólnopolskim finale międzynarodowego konkursu

Paweł Hejza z I LO w Nakle zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału międzynarodowego konkursu krasomówczego w języku angielskim Public Speaking Competition 2017.

W sobotę 25 lutego 2017 roku, w siedzibie Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy, podczas regionalnego finału konkursu krasomówczego, współzawodniczyło 29 uczestników z Bydgoszczy, Inowrocławia i Nakła. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Każdy z uczestników prezentował pięciominutowe wystąpienie w języku angielskim, a następnie odpowiadał na pytania publiczności i jury. Paweł przedstawił przemówienie zatytułowane „Harmony above all”.

Decyzją jury Paweł znalazł się wśród siedmiorga uczestników zakwalifikowanych do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się 11 marca 2017 o godz. 11.00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Ogólnoświatowy finał konkursu zaplanowano na 12 maja w Londynie i życzymy Pawłowi, żeby przynajmniej znalazł się wśród jego uczestników.

Nauczycielką języka angielskiego w nakielskim liceum, która uczy Pawła, jest Romana Jelińska. W ostatnim etapie przygotowań Pawła do konkursu uczestniczył także Andrzej Otto. Niemniej jednak sukces, jaki odniósł Paweł, jest wynikiem jego ambicji, ciężkiej pracy i talentu. Oprócz angielskiego i niemieckiego, Paweł zna również  język szwedzki i francuski, którymi posługuje się biegle. Języków tych uczy się sam.

Andrzej Otto