PENTA college CSG Jacob van Liesveldt- nasza holenderska szkoła partnerska – dumna ze swojego absolwenta – Duncan Laurence wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w 2019 w Tel Awiwie.

„Zawsze trzymaj się swoich marzeń, ponieważ marzenia naprawdę się spełniają!” powiedział 24-letni Duncan w wywiadzie bezpośrednio po tym, jak odebrał swoje trofeum. Duncan de Moor, jak brzmi jego prawdziwe nazwisko, urodził się w 1994 r. W 2012 r. uzyskał dyplom gimnazjum PENTA college CSG Jacob van Liesveldt w Hellevoetsluis. W bieżącym roku ukończył studia w Rock Academy w Tilburgu w Holandii. Tutaj rozwinął się jako piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny. Poza tym spędził wiele czasu na pisaniu piosenek w Londynie i Sztokholmie.

Dyrektor „Jacob van Liesveldt” wyraził podziw dla byłego ucznia swojej szkoły na stronie internetowej takimi słowami: „Oczywiście jako uczniowie i grono „Jacoba” jesteśmy bardzo dumni z tego, że Duncan był w stanie reprezentować Holandię podczas tak dużej międzynarodowej imprezy. Występ Duncana był fantastyczny i słusznie został ogłoszony zwycięzcą przez publiczność i jury ekspertów.” http://jl.penta.nl/Nieuws/Het%20Eurovisie%20songfestival.wli

Przemawiając, gdy został wybrany do reprezentowania Holandii, Duncan powiedział: „…Nie jestem dobrze znany, ale to też dobrze ….Mój udział dowodzi, że nic nie jest niemożliwe…..Dam z siebie wszystko! ” Piosenka „Arcade”napisana i skomponowana przez niego samego wraz z Joelem Sjöö i Wouterem Hardy, przyniosła mu zwycięstwo. Obejrzyj finałowe wykonanie tego utworu z 64. Konkursu Piosenki Eurowizji https://youtu.be/R3D-r4ogr7s .

Sukces Duncana i jego słowa to wspaniałe przesłanie dla wszystkich młodych ludzi. Gratulujemy Dancanowi oraz naszej szkole partnerskiej PENTA college CSG Jacob van Liesveldt!!!

Tekst: Anita Krzyżanowska