PENTA college i Krzywousty w Gdańsku

Trwa wizyta studyjna młodzieży z partnerskiej szkoły PENTA college Jacob van Liesveldt z Hellevoetsluis w Holandii w I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.

Młodzież realizująca wspólnie projekt  „Let’s Go and Show Pride” odwiedziła  Gdańsk i Sopot w trakcie pierwszego dnia programu. Grupa holenderska przyleciała w poniedziałek, 29 maja 2017 do Gdańska, gdzie razem z grupą uczniów z nakielskiego liceum rozpoczęli swój 6-dniowy pobyt w Polsce. Piękna architektura miasta, jego kosmopolityczna atmosfera, jak również urokliwe zakątki Sopotu zachwyciły wszystkich gości. Przed nimi kilka dni wypełnionych pracą nad zadaniami projektowymi, ale również poznawaniem polskiej kultury i tradycji oraz okolic Nakła i Bydgoszczy.

Nad przebiegiem wizyty czuwają koordynatorzy projektu obu szkół Jan Simon van der Linde, Linda Vis, Anita Krzyżanowska, Lucyna Majcher i Andrzej Otto.

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego.

Tekst: Lucyna Majcher, Anita Krzyżanowska