Pierwsza pomoc – ćwiczenia ratujące życie

W piątek 21 października oraz w czwartek 3 listopada wszystkie klasy pierwsze nakielskiego I LO wzięły aktywnie udział w zajęciach z pierwszej pomocy pod kierunkiem druhów z OSP z Polichna.

Celem spotkanie było uświadomienie młodzieży, jak ważna jest znajomość podstaw pierwszej pomocy. Wiedza ta i umiejętności mogą być przydatne na całe życie. Najlepszym sposobem nauki są ćwiczenia na profesjonalnym fantomie pod okiem specjalistów. Taką szansę właśnie mieli uczniowie z sześciu klas pierwszych. Strażacy zaprezentowali, jak prawidłowo wykonać RKO. Następnie każdy uczeń wykonywał sam ćwiczenie pod okiem druhów. W razie potrzeby strażacy udzielali cennych wskazówek uczniom, aby RKO było skuteczne. Zajęcia były dynamiczne dzięki profesjonalizmowi strażaków oraz aktywności młodzieży. Na koniec spotkania druhowie zaprezentowali, omówili działanie i zastosowanie AED.

Dziękujemy strażakom za przyjęcie zaproszenia, cenną lekcję życia oraz za przybycie już kolejny raz w mury I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią.

Organizator: Magdalena Dec