PIERWSZY ROK W „KRZYWOUSTYM“ ZA NAMI !

Dokładnie rok temu o tej porze każdy uczeń klasy I zadawał sobie pytanie : ,,Co dalej?”

Podjęliśmy słuszną decyzję, bowiem wybór I LO im. Bolesława Krzywoustego okazał się strzałem w dziesiątkę. Panuje tu niesamowita atmosfera, co uważam za niezwykły atut tej szkoły.

Otaczają nas przesympatyczni ludzie z wieloma ciekawymi pasjami, które z powodzeniem tutaj rozwijają. Nauka pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, której zależy na naszym sukcesie, to czysta przyjemność. W murach Krzywoustego z łatwością przyswajamy niezbędną nam do życia wiedzę. Nie sądziliśmy, iż zostaniemy tak ciepło przyjęci. Bez chwili wahania możemy stwierdzić, iż każdy odnajdzie tutaj prawdziwych przyjaciół. My jesteśmy tego dowodem!

Nie przypuszczaliśmy, że w szkole średniej z łatwością pogodzimy naukę z przyjemnościami.

Klasa politechniczna, do której uczęszczamy, bardzo dobrze przygotowuje do zdania matury z matematyki zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Potwierdzeniem tego są coroczne bardzo wysokie wyniki uzyskiwane przez uczniów. Umożliwi to nam doskonały start na wymarzone kierunki studiów wyższych. Matematyka wcale nie jest nam taka straszna.

Niestety trwająca epidemia koronawirusa przerwała sielankę..

Cieszy nas jednak fakt, iż zdążyliśmy odbyć klasową wycieczkę do Torunia, podczas której niesamowicie się ze sobą zżyliśmy. Ponadto wiele razy braliśmy udział w interesujących wykładach oraz uczestniczyliśmy w wielu spektaklach. Czas umilały nam wyjazdy do kina oraz wyjścia do muzeum.

Nie dane nam było jednak w tym roku kultywować szkolnej tradycji i uczestniczyć w wymianie polsko-holenderskiej i polsko-niemieckiej. Jesteśmy jednak przekonani, że w najbliższym czasie z podwojoną energią to nadrobimy.

Wspaniałym przeżyciem był również udział w Dniu Patrona. Każdy z nas stanął wówczas na wysokości zadania i przede wszystkim rewelacyjnie się bawił. Mimo zdalnej nauki cały czas mamy możliwość realnego spotkania z absolwentami I LO, którzy dzielą się z nami trafnymi spostrzeżeniami i udzielają wspaniałych rad i wskazówek.

Z perspektywy czasu stwierdziliśmy, iż nasze obawy były niepotrzebne. To był wspaniały rok.

Z niecierpliwością wyczekujemy powrotu do szkoły.

Dyrekcji, nauczycielom oraz całej społeczności szkolnej życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, a Was, drodzy 8-klasiści zapraszamy w mury naszej szkoły do klasy matematyczno-informatycznej.

Wiktoria Piotrowska klasa 1 politechniczna