Po premierze filmu „Mój ostatni list”

Emocje po premierze filmu „Mój ostatni list” powoli opadają, jednak przed oczyma pozostaje obraz młodych żołnierzy polskiego oddziału Batalionu Obrony Narodowej, zajmujących się wznoszeniem Schronu numer 2 Samodzielnego Punktu Obrony Dobieszewko, strudzonych, ale też pełnych nadziei, że wojna się skończy. W uszach nadal rozbrzmiewa muzyka skomponowana przez pana Leszka Kusza specjalnie na potrzeby tej produkcji.

Nie sposób również zapomnieć emocji, jakie towarzyszyły twórcom filmu po projekcji: reżyserowi Stanisławowi Dąbrowskiemu, uczniowi klasy III politechnicznej; scenarzyście Dominikowi Krzeszewskiemu i producentowi panu  Piotrowi Dąbrowskiemu oraz aktorom wcielającym się w główne role : Krysi ( tu koleżanka z klasy Stasia, Marta Kożuchowska), Witolda, Tadeusza. Z wypiekami na twarzach, stojąc przed licznie zgromadzoną widownią w bydgoskim Kinie Orzeł, opowiedzieli o produkcji i dalszych planach filmowych. Wysłuchali także wielu pozytywnych opinii i pochlebnych ocen dzieła, które stworzyli.

Pozostaje wierzyć, że obietnica realizacji kolejnych projektów przez Stasia i Towarzystwo Historyczne w Kcyni zostanie dotrzymana. Tymczasem zapraszamy wszystkich zainteresowanych na projekcję filmu „Mój ostatni list” w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w dniu 16 marca o godzinie 17:00