Podziękowania

Dnia 27 czerwca 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman wraz z Grotmasztem Bractwa Kaphornowców Kpt. Cezarym Bartosiewiczem złożyli gratulacje uczennicom, które zdobyły tytuł finalisty i brały udział w programie edukacyjnym pt. „Kurs na Horn”.

Przypomnijmy, że w finale wojewódzkiego konkursu udział brały trzy uczennice I LO w Nakle: Beata Witkowska, Weronika Płaczek oraz Karolina Nowak. Tytuł laureata i awans do ogólnopolskiego finału wywalczyły Beata i Weronika, które w nagrodę za swoją wiedze i zaprezentowane prace wezmą udział w tygodniowym rejsie morskim. Obie uczennice zachowują jednocześnie szansę na zdobycie głównej nagrody, którą jest udział w rejsie morskim i pokonanie pod żaglami Przylądka Horn. W finale ogólnopolskim z ubiegłorocznych eliminacji jest również uczennica naszej szkoły Maja Senska.

Organizatorzy skierowali również słowa podziękowania dla Dyrektora Szkoły Pawła Darula i opiekuna Szkolnego Koła Żeglarskiego Marcina Kulińskiego, za pomoc i zaangażowanie w realizację programu „Kurs na Horn”. Wicestarosta Nakielski podkreślił podejmowanie cennych inicjatyw służących rozwojowi społeczności szkolonej w zakresie wychowania żeglarskiego, zaangażowanie, pomysłowość, poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Życzył dalszych sukcesów w ogólnopolskim finale i wytrwałości w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Osobne słowa podziękowania dla Wicestarosty Nakielskiego skierował pomysłodawca i organizator programu edukacyjnego „Kurs na Horn” Kpt. Cezary Bartosiewicz. Dziękują za zaangażowanie organu prowadzącego i pomoc w realizacji zadania podkreślił znaczenie pracy nauczycieli w szkołach i rozwój żeglarskich pasji. Pogratulował Dyrektorowi Szkoły i opiekunowi Koła Żeglarskiego niecodziennych umiejętności uczniów i zdolności motywowania młodzieży do pracy nad sobą.

Realizowany przez Bractwo Kaphornowców program edukacyjny pt. „Kurs na 
Horn” wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

SZKOLNE KOŁO ŻEGLARSKIE LO