Pomaganie jest piękne!

Jarmark bożonarodzeniowy stał się tradycją w naszej szkole, w tym roku 13 grudnia zbieraliśmy pieniądze na małą Zuzię, która choruje na śródmiąższowe zapalenie płuc, jej stan niestety się pogarsza. Dzięki zbiórce chcielibyśmy pomóc dziewczynce oraz jej rodzicom, ponieważ koszty leczenia i leków są bardzo duże. W tym roku jarmark organizowała klasa III angielska, a nad całością czuwała pani profesor Katarzyna Łapińska – wychowawczyni klasy.

Podczas czterech godzin w auli, którą pięknie ozdobiła klasa III angielska, zebraliśmy ponad 1200 złotych! Uczniowie każdej klasy wykazali się kreatywnością i dzięki temu powstało jedenaście stoisk ze świątecznymi przysmakami, pierogami, ciastami, barszczem, ozdobami oraz z hot-dogami, tortillami i wieloma innymi pysznościami. Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane na konto fundacji, do której należy Zuzia. Podczas lekcji trwała również rywalizacja o kosz słodyczy. Zadaniem każdej klasy było ciekawe świąteczno-zimowe przebranie, przygotowanie piosenki i listu do św. Mikołaja. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, wykazali się dużym zapałem do pracy i chęcią uczestniczenia w charytatywnym przedsięwzięciu. Zwycięskie klasy to: I prawnicza, II politechniczno-angielska oraz III politechniczna, które zachwyciły jurorów swoją pomysłowością, oryginalnością oraz humorem. Pozostałe klasy również świetnie wypadły. Zadania te zdecydowanie wpłynęły na integrację.  Jednakże obok rozrywki, głównym celem było wsparcie i bezinteresowna pomoc dla małej Zuzi i jej rodziców.

Ten dzień zdecydowanie był magiczny ze względu na świąteczną atmosferę oraz włączenie się we wspólną pomoc. Brawo KRZYWOUSTY (nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, a także nasi rodzice)! Stanęliśmy na wysokości zadania i po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy empatyczni, wrażliwi i altruistyczni. Miejmy nadzieje, że zebranie pieniądze pomogą w zmaganiach z trudną codziennością Zuzi i jej rodziny. Życzymy jej dużo zdrowia!

tekst: Weronika Wesół III oa

zdjęcia: Dajana Przybysz III oa